V kamionu ve dvojku

4 ledna, 2023 0 Od Zdenek

Kdysi před lety jsem se zařekl, že ve dvou řidičích kamionem jezdit už nikdy nebudu. Dnes při nástupu do nové firmy mi řekli, že první točku pojedu ve dvojku s jejich řidičem. Údajně aby mě zasvětil do toho jak to tady ve firmě chodí. A asi taky proto aby viděli, že jim kamion hned někde nerozbiju a podobně. Na jednu stranu to chápu, ale na druhou stranu když někam nastupujete a prokazujete X let praxe jako řidič kamionu je to asi zbytečné.

Řekli mi pojedete jen krátké Německo, takže jste zítra doma. Práci jsem chtěl. Řekl jsem si, že to teda nějak přežiju.

Přišli jsme k autu, ve kterém byl evidentně nastěhovanej borec co s ním jezdí. Jakože třetí člověk. Takže místo na věci veškerý žádný. Řekl jsem si zatni zuby to přežiješ.

Z krátkýho Německa se díky nenavazujícím nakládkám a vykládkám vyklubal výlet od úterý do pátku. I to by se se zatnutými zuby dalo asi přežít.

Do dvojky mi dali řidiče. 60 let, třes v rukou. Nejistý reakce. Problém trefit se na nakládce do fochu na rampu. Ale hlavně. Po letech v kamionu trpěl borec nějakou brutální kožní nemocí. Předloktí obsypané nějakýma brutálníma strupama. Po dalších místech na těle jsem raději nepátral. Po 4 hodinách jízdy byla těch strupů, který se mu loupaly a škrábal si je plná kabina. Ale fakt všude. Plná zem, sedačky, palubovka, postele.. všude. Napřed jsem si při pohledu na zem v kabině říkal, že asi něco posvačil když jsem si byl pro cigára a kafe na pumpě a že to jsou drobky. Nebyly to drobky.

Ten borec má nějakou brutální kožní nemoc. A vám vrtá v hlavě. Je ta nemoc nakažlivá? Můžu to od něj chytit? Vím, že za to borec nemůže, ale proč ho proboha posílají s novým řidičem ve dvojku a ještě v kabině kde díky tomu, že je tady nastěhovanej třetí řidič, kterej s autem jezdí a má teď jen dovolenou není k hnutí?

Po jednom celém dni byla těch strupů celá kabina. Měl jsem kůži toho borce v kávě, ve vlasech, v hubě, v jídle no prostě úplně všude. A místo jednodenního krátkýho Německa tři dny včetně spaní v tom neskutečným bordelu. Nejsem žádná fajnovka, ale tohle byl opravdu extrém. Na firmě borec jezdí údajně 7 let a majitel o jeho nemoci musí vědět.

Takže po pauze v Německu si zapálíte cigáro a přemýšlíte jestli vám ta nová práce za tohle všechno stojí. Dali byste si něco na snídani. Jenže díky tomu, že vám řekli že to bude krátká točka bez spaní v autě nemáte po 24 hodinách už ani to jídlo.

Fakt se modlím ať jsem co nejdřív doma. Taky se modlím abych od něj tu lupénku nebo kdoví co to je nedostal. Pomooóc! Znovu opakuju. Vím, že ten borec za svoji nemoc nemůže, ale PROOÓČ?